Organizacja imprez

Ślub na szybko – dwa-trzy miesiace na organizację wesela. Część II.

Marzysz o tym, aby stanąć na ślubnym kobiercu? Jeśli tak, to znaczy, że zapewne masz już druga połowę. Może się bowiem okazać, że Twoje marzenie spełni się bardzo szybko. Zwykle to partner prosi o rękę. Niekiedy roni to pod naciskiem ukochanej, ale najczęściej to jest jego rola.  A co jeśli to kobieta nie może doczekać się tej wyjątkowej chwili? Takie sytuacje zdarzają się bardzo rzadko, ale niekiedy panie też proszą o rękę swoich partnerów. Nie jest oczywiście regułą , że zadaniem panów jest pierwszy krok, ale tak się w tradycji utarło i wydaje się nam, że proszenie o taką kwestię ukochanego jest nie na miejscu. Dlatego tez, niekiedy bardzo długo na ten wyjątkowy dzień czekać, szczególnie jeśli ukochanemu nie spieszy się ani przed ołtarz , ani do posiadania dzieci. Niekiedy jest więc niezbędna ingerencja w te kwestie kobiet.

Kiedy już stajemy się narzeczeństwem, to czeka nas jeszcze składanie pieniędzy na ten wyjątkowy dzień. Dlatego też, najczęściej po zaręczynach wesele odbywa się rok lub dwa później. Jest to optymalny czas, aby potrzebną kwotę zebrać. Jednak w tym czasie nie możemy pozwalać sobie na żadne przyjemności i zwykle siedzimy za granica przez cały ten czas. Nie każdy jednak o tym marzy, aby przez tyle czasu zarabiać na jeden dzień. A co jeśli chcesz, aby wesele odbyła się szybciej? Czy jest w ogóle możliwe? Zwykle jeśli ktoś bierze ślub wcześniej , to uważa się, że Panna Młoda jest w ciąży. Nie zawsze akurat to musi być powodem. Niektórzy nie widzą sensu w tak długim oczekiwaniu i panują uroczystość znacznie szybciej.

Jak to zrobić?
Jeśli pojawia się narzeczeństwo, które chce się pobrać w ciągu dwóch czy trzech miesięcy, to wszyscy łapią się za głowę i mówią , że to za mało czasu. Jednak jeszcze częściej sprawdzają czy przypadkiem narzeczona nie jest w ciąży zerkając na brzuch. Jednak okazuje się , że całą imprezę zorganizować można w bardzo krótkim czasie. Wszystko za pomocą Internetu. Znajdziemy tam zarówno strony lokali, orkiestry jak i nawet kościołów. Możemy zadzwonić i się dowiedzieć i ewentualnie zarezerwować. A co z gośćmi? O uroczystości trzeba ich poinformować przynajmniej 4 tygodnie wcześniej. Muszą oni bowiem mieć czas na to, aby się zastanowi i potwierdzić przybycie.

A co z formalnościami? W tym przypadku niekiedy nie da się nic przyśpieszyć. Wynika to z tego, że Para Młoda musi wcześniej uczęszczać na nauki przedmałżeńskie. Może to potrwać nawet kilka tygodni. Do tego dochodzą spotkania w poradni rodzinnej oraz spisać protokół przedmałżeński. Niekiedy księża chcą , aby takie kwestie zgłaszać im trzy miesiące wcześniej. I jeszcze zapowiedzi o które trzeba zadbać. W przypadku ślubu cywilnego trzeba zgasić się od 6 miesięcy do miesiąca przed ślubem. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *