Organizacja imprez

Catering w Lublinie oraz okolicach – jak go wybrać oraz na którą ofertę warto się zdecydować?

​Niezależnie od tego, czy mamy w planach organizację chrzcin, komunii, wesela czy może szkolenia lub konferencji branżowej, nie zapominając jednocześnie o imprezach firmowych i integracyjnych – jednym z ważniejszych elementów takich wydarzeń jest właśnie catering. Pomimo naszych usilnych starań, jeżeli nie będzie ona na odpowiednio wysokim poziomie, to nasi goście mogą być niezadowoleni i to z całego wydarzenia. Dzisiaj podpowiemy Wam jak wybrać catering oraz gdzie go szukać, jeżeli nasze wydarzenie ma odbywać się w Lublinie lub w jego okolicach!

Wybranie odpowiedniej firmy cateringowej może okazać się zadaniem naprawdę trudnym. Jednym z powodów jest… ilość ofert, która jest do naszej dyspozycji. Im ich więcej, tym trudniej podejmować nam wybór, trudniej być również z niego zadowolonym – to tzw. paradoks wyboru, którym zajmuje się psychologia. Jak więc poradzić sobie w sytuacji, w której każda firma przekonuj nas, że to z jej oferty powinniśmy skorzystać?

Powinniśmy przygotować sobie listę aspektów, które będą nas interesować. Podstawa to kwota, którą możemy przeznaczyć na jedzenie (czasem włącznie z przerwą kawową) dla jednego gościa. Poza tym musimy znać oczywiście liczbę uczestników, którzy mają brać udział w naszym wydarzeniu. Jeżeli znamy również termin oraz miejsce organizacji, z takimi informacjami możemy już udawać się do konkretnych firm cateringowych z zapytaniem o ofertę. Jeżeli mamy więcej konkretnych wymagań co do preferowanych dań, ilości przerw kawowych, rodzaju słodyczy czy kuchni, z której mają pochodzić dania – tym lepiej, jak najwięcej informacji postarajmy przesłać się w wiadomości do danej firmy.

Już w tym momencie bądźmy czujni – zobaczmy, jak przebiega kontakt z daną firmą, czy szybko odpowiadają na nasze wiadomości, czy pracownicy są elastyczni, czy biorą pod uwagę nasze uwagi, czy wszystko dostajemy na czas. Jeżeli okaże się, że są z tym problemy, może się okazać, że będą się one pojawić w dalszej współpracy, a tego nie chcemy.

Nie zapomnijmy upewnić się również co do wielkości porcji – może się okazać, że zaoferowane menu jest naprawdę bardzo bogate, jednak porcje są na tyle skromne, że goście będą głodni i rozczarowani. Tyczy się to zwłaszcza wydarzeń, które trwają naprawdę długo, jak wesela – jeżeli goście będą na nich głodni, to znacząco może odbić się to na ich zabawie oraz jakości całego wydarzenia.

Nie zapomnijmy również sprawdzić tego, co dana firma nam oferuje – wprost to zakomunikujmy. Jeżeli decydujemy się np. na kuchnię polską, koniecznie sprawdzajmy smak dań z kuchni polskiej. Jeżeli w takiej sytuacji dania nie będą nam smakować (a kucharz na pewno został poinformowany, że mają to być po prostu dania pokazowe) – prawdopodobnie lepszej jakości w danej firmie już nie uświadczymy. W takiej sytuacji lepiej poszukać innej firmy cateringowej.

Nie zapominajmy zapoznać się również z estetyką oferowanych nam dań. W tym przypadku warto sprawdzić zdjęcia na stronie internetowej firmy, jednak w tym przypadku trzeba się liczyć z tym, że prawdopodobnie będą to dania i zdjęcia, które prezentowały się najlepiej. Jeżeli chcemy zobaczyć inne, warto użyć wyszukiwarki Google Grafika lub sprawdzić wizytówkę Moja Firma w Google, gdzie część klientów mogła pochwalić się zdjęciami potraw danej firmy. W takim przypadku, jeżeli zdjęcia nawet nie są pochlebne, dana firma nie ma opcji ich usunięcia – to bardzo istotne. Podobnie jest z samymi opiniami, które użytkownicy pozostawiają na wizytówce Google danej firmy.

Jeżeli zdecydujemy się na poszukiwanie opinii i rekomendacji danej firmy w internecie (co samo w sobie jest dobrą opcją, jeżeli nie jesteśmy w stanie zyskać rekomendacji od rodziny, bliskich znajomych – taką opcję zalecamy w pierwszej kolejności), powinniśmy mieć na uwadze fakt, że opinii dla danej firmy mogły zostać… kupione. To niestety dość powszechna praktyka a odróżnienie kupionych opinii od tych prawdziwych naprawdę nie jest łatwe. Jeżeli jednak jest ich naprawdę dużo, pojawiają się bardzo regularnie, są pozostawianie przez użytkowników z brakiem innych opinii czy pojawiają się na forach, które wyglądają bardzo archaicznie – powinno to zbudzić nasza czujność.

Na sam koniec radzimy pamiętać o tym, aby zapytać o dania specjalne, dla wegetarian, wegan czy osób z nietolerancją glutenu lub laktozy. Jest niemal pewne, że będzie to dotyczyć przynajmniej kliku z naszych gości.

Jeżeli natomiast poszukujecie firmy cateringowej w Lublinie lub jego okolicach, koniecznie sprawdźcie ofertę Dworku Arkadia, który oferuje swoje usługi nie tylko w swoim lokalu! Znakomite ceny, wysoka jakość składników, doświadczeni kucharze – to przynajmniej kilka zalet, o których po prostu nie można nie wspomnieć! Więcej o ofercie Dworku Arkadia dowiecie się oczywiście na ich stronie internetowej, na którą już teraz serdecznie zapraszamy. W końcu nie bez powodu tak wielu organizatorów różnorodnych wydarzeń nie tylko decyduje się na ich organizację w Dworku Arkadia, ale również na ich catering, który chwalony jest przez naprawdę wielu gości!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *