Organizacja imprez

Ślub na szybko – dwa-trzy miesiace na organizację wesela. Część I.

Marzysz o ślubie? Jest wiele osób, które tego dnia nie mogą się doczekać. Spotykamy się jednak z takimi parami, które nie zamierzają zmieniać stanu cywilnego mimo iż bardzo się kochają. Zwykle uważają oni, że ślub nie jest czymś potrzebnym oraz nie śpieszy im się nigdzie. Trafiają się jednak i takie osoby, które chcą na ślubnym kobiercu znaleźć jak najszybciej. W takich sytuacjach, wszyscy uważają, że powodem jest dziecko czyli ciąża Panny Młodej. Jednak przyczyna wcale nie musi być taka. Niektórym po prostu nie chce się czekać kilkanaście miesięcy na ten wyjątkowy dzień.

Jednak wesele to naprawdę duże koszty. Może się okazać, że wyjdzie znacznie więcej niż planowaliśmy. Trzeba wsiąść pod uwagę nie tylko wynajęcie lokalu, ale także inne wydatki. Zwykle poprzestajemy na początku na tym, że liczymy właśnie te kwestie związane z lokalem. Tymczasem , kiedy przyjdzie nam policzyć jeszcze kościół, suknię, garnitur, samochód i inne to kwota wychodzi dwa razy większa. Dlatego też, tak wiele osób czeka ze ślubem dwa lata od zaręczyn. Niewiele osób stać na to, aby samemu wyłożyć taką kwotę, więc albo zbierają będąc za granicą, albo też biorą pożyczki. A jeśli już masz potrzebna kwotę? Nie musisz wtedy czekać kilka miesięcy, ale ślub zorganizować w ciągu dwóch lub trzech miesięcy. Takie wyjście jest znacznie lepsze.

Jak tego dokonać?
Jedni chcą aby dzień w którym będą brać ślub był doskonały i idealnie dograny był każdy szczegół. Jeszcze inni nie planują niczego wielkiego i chcą się po porostu pobrać i zaprosić rodzinę na miłe przyjęcie. Zwykle pół roku przed dniem ślubu przyszłe Panny Młode mają już przygotowane suknie ślubne oraz inne dodatki. Niekiedy jednak w tym czasie inne nie maj jeszcze pojęcia, że zostaną niedługo małżonkami.

Jedni od dwóch lat wiedza o ślubie bliskiej osoby, zaś inni dowiadują się dopiero dwa miesiące przed imprezą. Tak już się przyjęło, że małżonkowie organizują ślub prze dwa lata. Jest to zwykle podyktowane tym, że zależy na jak najpiękniejszej sali, a terminy wypadają za dwa lata. Do tego chcemy mieć też doskonały catering, orkiestrę najlepszą w powiecie oraz doskonale skrojoną suknie. W sytuacji, kiedy zaglądamy do krawcowej, salonu sukien ślubnych czy do kościoła i mówimy , że chcemy mieć ślub za dwa miesiące, to wszyscy martwią się , że to za mało czasu i pojawiają się spojrzenia na brzuch narzeczonej, czy nie jest przypadkiem w ciąży.

Żyjemy jednak w dobie Internetu, gdzie można znaleźć i pozyskać wszystko co możliwe. Przez Internet można także zorganizować doskonałe wesele w dwa miesiące, a jeśli planujemy coś skromniejszego to nawet w niecały miesiąc. Wszelkie poszukiwania zespołu i sali zaczynamy w Internecie. Dużo lokali raz kapel ma swoje strony internetowe. Można tam zobaczyć miejsce, posłuchać utworów i zarezerwować termin. Na forach dowiemy się także jak sprawuje się sala i orkiestra w praktyce, a skontaktować możemy się przez telefon. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *