Organizacja imprez

Przekąski na sylwestra

Dla każdego z nas, sylwester, to wyjątkowy czas. Są oczywiście także tacy, dla których jest to zwykły dzień, tyle że różni się od innych tym, że w nocy słychać hałas fajerwerków. Wszystko zależy od tego, czy mamy z kim spędzić ten wyjątkowy dzień. 

Sylwestra, organizowane są bardzo różnie. Jeśli wolimy bardziej wystawne imprezy to decydujemy się na sylwestra w lokalu, gdzie jest obsługa, przekąski, mużyka, a my musimy jedynie za to zapłacić i się ubrać. Zwykle jednak jest to cena podobna do imprez weselnych i trwa do samego rana. Najlepiej, aby umówić się z kimś znajomym, że także się pojawi, aby nie być samemu z drugą połówką. Zawsze raźniej razem jeśli się kogoś zna. A co z imprezami w domu? Bardzo często zdarza się tak, że są one znacznie weselsze niż te oficjalne i nie trzeba myśleć dużo wcześniej nad kreacją. Jednak taka impreza wymaga wcześniejszego przygotowania przez gospodarza. Trzeba więc myśleć nad tym, co podać gościom, jakie przystawki, słodkości, alkohole i desery. Nie musi to być oczywiście nic wykwintnego, ponieważ jesteście w swoim gronie, ale także nie postawicie samych chipsów i coli. Do tego, zostaje jeszcze kwestia sprzątania po takich zabawach i mycia naczyń, co jest zwykle największą zmorą.

Wybór przekąsek

Najlepiej, aby były takie przekąski szybkie i łatwe w przygotowaniu, aby przez większość czasu nie stać w kuchni.  Trzeba nam także czas na to, aby samemu się przygotować i odstawić. Co się wiec będzie nadawać? Z pewnością nikt nie pogardzi spring rollsami. Jako ciepłe danie, świetnie sprawdzą się sajgonki, żeberka czy skrzydełka. Na doprawienie takich dań potrzebujesz tylko kilka minut, a później same się przygotowują. A co po północy kiedy już nie wszyscy wiedzą co się dzieje i są delikatnie chorzy? Świetnie swoje zadanie spełni zupa paprykowa lub gulaszowa. Znana i lubiana przekąska są śledzie w oleju, dla tych, którzy jeszcze będą mieli ochotę.

Doskonale na wszelkich imprezach sprawdza się także sałatka jarzynowa, która nie wymaga szczególnej pracy. Możesz także zrobić tajska pikantną sałatkę z wołowina, jeśli wolicie coś mniej tradycyjnego. Do tego nadadzą się faszerowane jajka czy pieczone buraki, które pomogą walczyć z przyszłym kacem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *